radyotemasi radyotemasi radyotemasi radyotemasi
İklim: Emegine yuregine saglik..herkese guzel bir gun dilerim.. İyi yayinlar dilerim.. Azad özgürlük: harbi chat size kulak veren kürtçe odasındaki arkadaşlara gelsin sizden ricam sürekli ulaşabileceğim bir iletişim aracı verebilirmisiniz güzel yayınlar emeğinize sağlık Murat kıncal: Jı mori kafe ü gohdarvanen radyo mori ŕe bıla were Cengiz marhan: Kolay gelsin iyi yayınlar programını ilk defa dinliyorum çok beğendim bundan sonra inş fırsat buldukça dinlemeye çalışıcam istek şarkımda herkese gelsin şev baş amcaoğlu Cengiz marhan : Merhabalar iyi yayınlar yine herzamanki gibi çok formdasın alıştık artık sana kızımla seni dinliyoruz kızım evin"e bir parça gönderirsen çok mutlu olurum kolay gelsin şev baş amcaoğlu Rıdvan KARÇIĞA: Yayın hayatınızdan başarılar dilerim. Cevat bey i tebrik ederim. Saygılarımla erdal esen: sew bas xalimin Dîlan Canbey: Serkeftin???? Rojê can : Serkeftin ???? Zoran : Dayîk û birîn Zoran: Dayîk û birîn İklim: Bize eslik eden herkese gelsin.. Herkese ii bir gun olsun. İyi yayinlar.. Firat roni: İyi yayınlar eyyüp aydoğdu : serkefrın jı wra hemu guhdarı radyomori dızazım Rojariya: Ser xere be Sinan kurt: Burdan bu istegimi tüm kars kağızman denizgü koyü moddi asiretine gelsin sipas dikim Fadıl oguz: İyi yayinlar Fadıl oguz: İyi yayinlar Fatih Ögel: Şevbaş Ey Milletê Kurdê Mazlûm û Bê kes... Rodi: Iyi yayınlar . mirhanturgay: iyi yayinlar dilerim Cıvan amed: Weşan xweş û serkeftın kenan karaaslan : hepiniz ıyıkı varsınız kenan karaaslan : her bijiiii Lorin lore: Slm heval lorin ez simdi den tsk Fatih Ögel: Rojbaş... Temaşevanên bernameyên Hija... Bilal Arık : İyi yayınlar Ejder aymaz: Çok güzel bir yayın radyo mori bir ilk dir yayında emeği geçen herkese selamlar

Tanrıkulu cezaevlerindeki ‘A Takımı’nı Meclis’e taşıdı

Ekleyen RadyoMori.Com | Kürtçe Radyo


05 Nisan 2019, 21:50 / 161 İzlenme


haber,tanrıkulu,cezaevi,sezgin tanrıkulu,chp,

CHP’li Sezgin Tanrıkulu, cezaevlerinde artan hak ihlallerini Meclis gündemine taşıyarak, “Kendilerini ‘A Takımı’ olarak adlandıran ekiplerin tutum ve davranışlarının, tutuklu ve hükümlülerin can güvenliğini tehdit ettiği iddiaları doğru mudur?” diye sordu?

 

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, İzmir, Van, Kırıkkale, Şanlıurfa ve Elazığ cezaevlerinde, yaşanan hak ihlallerini Meclis gündemine taşıdı. Tanrıkulu, Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’ün yanıtlaması istemiyle verdiği soru önergesinde, “Tutuklu ve hükümlüler kaloriferlerin yakılmadığını; ayrıca aileleri tarafından gönderilen kışlık kıyafetlerin de kendilerine verilmediğini belirterek, ‘Devlet bizi soğukla terbiye ediyor’ dediği basına yansıyan haberler arasındadır” dedi. 

 

Tanrıkulu’nun Abdülhamit Gül’e şu soruları yöneltti:

 

“ * Cezaevlerinde kaloriferlerin yakılmadığı iddiaları doğru mudur? İddialar doğru ise sorumlu kişiler hakkında başlatılmış yasal bir işlem var mıdır?

 

* Cezaevlerinde bozuk, kırık, ısı sorunu tespit edilen kaloriferler bulunmakta mıdır? Söz konusu hasarların tespit edildiği cezaevleri hangileridir?

 

* Tutuklu ve hükümlülerin, tek kişilik hücrelerde yaklaşık 50 kişi barındırıldığı iddiaları doğru mudur?

 

* Kırıkkale F Tipi Hapishanesi’nden Cihat Özdemir’in trioid bezinde nodül tespit edilmesine rağmen normal denilerek muayene edilmediği; aynı rahatsızlıkla yeniden hastaneye sevk edilince hiçbir şeyin yok denilerek hapishaneye geri gönderdiği iddiaları doğru mudur?

 

* Cezaevlerinde bulunan hasta ve yaşlı hükümlüler, tutuklular düzenli sağlık kontrolünden geçirilmekte midir?

 

* Cezaevlerinde bulunan hasta ve yaşlı hükümlülerin, tutukların sağlık durumları hakkında hangi aralıklarla bilgi almaktadır?

 

* Cezaevlerinde bulunan hükümlü ve tutukluların kaçı hastalığı cezaevine girdikten sonra ortaya çıkmıştır?

 

* Kendilerini ‘A Takımı’ olarak adlandıran ekiplerin tutum ve davranışlarının, tutuklu ve hükümlülerin can güvenliğini tehdit ettiği iddiaları doğru mudur?

 

* ‘A Takımı’ olarak adlandıran ekiplerde bulunan kişiler kimlerdir? Söz konusu kişiler hakkında başlatılmış mıdır?

 

*  Cezaevi yönetimlerinin, odalarda bulundurulabilecek kitap sayılarını sınırlandırdığı iddiaları doğru mudur? Söz konusu sınırlandırma ile ilgili tarafınıza iletilmiş şikayetler hakkında başlatılmış bir inceleme bulunmakta mıdır?”

Yorum Yap


NOT: Yorumunuz Onaylanınca Aşagıda Gözükecektir.
Bu konuya toplam 0 tane yorum yapılmış